למישהו לקח 30 דקות למצוא את המעגלים המתחבאים בתמונה - ולכם?

התמונה מורכבת לכאורה מקווים ומלבנים, אולם מסתתרים בה גם מעגלים שקשה מאוד לראותם. לסופר האוסטרלי ניקולס ג'יי ג'ונסון לקח 30 דקות להבחין בהם. אתם תצליחו בפחות?

16/08/2019
צילום מסך

היינו צריכים לצלם לכם את התגובה שלנו כשפיענחנו את האשליה האופטית הסופר מתוחכמת הזאת. זה היה סוג של "או מי גאד!! מה?! אעאעאע!!" עם קצף כזה שיצא לנו מהפה. סתם, בלי קצף, אבל לא היינו מתפלאים אם גם זה היה קורה, כי מזמן לא נתקלנו באשלייה אופטית כל כך גאונית ומטריפת חושים כמו זו. התמונה שעליה אנחנו מדברים מורכבת לכאורה מקווים ומלבנים בגוונים שונים של לבן, אפור ושחור, אולם הגולשים התבקשו לספור כמה מעגלים מופיעים בתמונה הזאת - וזה מוזר, כי למראית עין אין בה אפילו אחד.

ניקולס ג'יי ג'ונסון, סופר אוסטרלי וקומיקאי, שיתף את התמונה בדף הפייסבוק שלו והתוודה שרק אחרי 30 דקות הוא הצליח לראות את המעגלים. הוא כתב: "לקח לי 30 דקות למצוא אותם. 'אשליית קופר' פועלת משום שהמוח שלנו מקבץ את הקווים האפורים, השחורים והלבנים בדרכים שונות. הם יכולים להיות מקובצים לתוך מלבנים או לתוך מעגלים". נסו בעצמכם ואל תתייאשו. זה יכול לקחת זמן, אבל אחרי שתראו אותם - תוכלו בקלות "לעבור בין מימדים" ולצפות במלבנים חיים בהרמוניה לצד המעגלים.

עוד באותו נושא

ניסוי מצא: מבט של 30 שניות בתמונה הזאת ישפר לכם את הראייה

לכתבה המלאה

כמה מעגלים מסתתרים בתמונה?

צילום מסך, פייסבוק(צילום: צילום מסך)

איך תמצאו אותם?

מתקשים? הטריק הוא להביט בקווים האנכיים שבין כל מלבן. רואים את זה עכשיו? אם התייאשתם (אל תשברו!), התשובה מופיעה למטה.

נסו שוב!

אל ייאוש!

מרגישים אבודים?

התשובה היא: בתמונה מופיעים 16 מעגלים

איך לא ראינו את זה?!(צילום: צילום מסך, פייסבוק)
  • אשליה אופטית

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully